Msze święte

Niedziele:

7:00 8:00 9:30 11:00 12:30 16:30 18:00

Dni powszednie:

6:30 7:00 18:00

Wszystkie msze święte są w dolnym kościele.

Kancelaria

Kancelaria mieści się w budynku plebanii przy
ul. Św. Kazimierza 2 w Białymstoku
Przyjmujemy interesantów od poniedziałku do soboty w godzinach: 8:00 – 9:00 i 16:00 – 17:45
tel. +48 789 463 241

Nabożeństwa w dniu dzisiejszym:

  • Msze święte:
  • 6:30 7:00 18:00

Inne nabożeństwa:

  • Godzinki - niedziela, godz. 6:30
  • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski - 13 dnia każdego miesiąca
  • Modlitwa za przyczyną św. Szarbela - każdy 28 dzień miesiąca, godz. 18:00

Wiadomości

Ogłoszenia parafialne

26 listopada 2023 roku

Uczniów klas czwartych szkół podstawowych i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00. (…)

Warsztaty Śpiewu Gregoriańskiego

Po raz trzeci pragniemy zaprosić na warsztaty śpiewu gregoriańskiego, które odbędą się w sobotę 9 grudnia 2023 r. w Sali Świętego Kazimierza (wejście od ulicy Leszczynowej).

Pielgrzymki 2024

Parafia pragnie zaprosić na pielgrzymki w 2024 roku. Można odwiedzić sanktuaria i wyjątkowe miejsca w takich krajach jak: Portugalia, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Więcej informacji na stronie parafialnej i u ks. Wojciecha Rogowskiego.

„In Omnem Terram”

Daj pokój, Panie, za dni naszych: bo nie ma innego, któryby walczył za nas, poza Tobą, Boże nasz.
Proście o pokój dla Jeruzalem: * Niech żyją w pokoju, którzy cię miłują. Niech pokój panuje w twych murach, * a pomyślność w twoich pałacach.

Podział obowiązków

Ks. Wojciech Łazewski

Ks. Krzysztof Chajter

Ks. Michał Kalinin
...

Kaplica dziennej adoracji

Otwarta w dni powszednie po Mszy św. o godz. 06:30. Adoracja kończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W niedziele otwieramy kaplicę po Mszy św. o godz. 07:00 i jest ona otwarta do godz. 21:00. W środy kaplica jest otwierana o godz. 09:00.

Przygotowanie do sakramentów świętych

Chrzest, bierzmowanie i częściowo Eucharystia stanowią sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego, czyli dopuszczenia do wspólnoty wiernych. Przygotowując się do przyjęcia sakramentów zapoznajmy się z terminami spotkań.

Nabożeństwo do św. Szarbela

Rozpoczynamy w naszej parafii Msze św. składkowe za przyczyną św. Szarbela. Każdego 28 dnia miesiąca będzie sprawowana Msza Św. w intencjach ofiarodawców, a później przy relikwiach świętego odczytywane będą intencje wraz z modlitwą.

Krąg Biblijny

Wszystkie osoby pragnące pogłębiać swoją znajomość Pisma Świętego zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, w każdy wtorek o godz. 18:45 w sali na plebanii. Opiekunem i prowadzącym jest ks. Marek Kowalczuk.

Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, relikwie bł. Rodziny Ulmów będą peregrynować po polskich diecezjach. Wydarzenie zostanie zainaugurowane Mszą św. na jasnogórskim szczycie, w niedzielę, 24 września, podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin.

Schola Gregoriana

Przy parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku, powstała Schola gregoriańska In Omnem Terram, która uczestniczy we Mszy św. w języku łacińskim ze śpiewem chorału gregoriańskiego w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 18:00. Zapraszamy na te msze święte, a także do scholi śpiewającej chorał.

Passeres Dei

Na początku wakacji nasz chór „Passeres Dei” udał się do słonecznej Italii. Ks. Proboszcz Wojciech Łazewski przygotował program pobytu we Włoszech tak, że chórzyści mogli zwiedzić wiele pięknych miejsc, zaśpiewać w świątyniach, uczestniczyć we Mszy Świętej, podczas, której prowadzili śpiew w języku włoskim, polskim i po łacinie.