Msze święte

Niedziele:

7:00* 8:00 9:30 11:00 12:30 16:30 18:00

Dni powszednie:

6:30* 7:00 18:00

Kancelaria

Kancelaria mieści się w budynku plebanii przy
ul. Św. Kazimierza 2 w Białymstoku
Przyjmujemy interesantów od poniedziałku do soboty w godzinach: 8:00 – 9:00 i 16:00 – 17:45
tel. +48 789 463 241

Nabożeństwa w dniu dzisiejszym:

Msze święte:

6:30* 7:00 18:00

*  kościół dolny

Inne nabożeństwa:

  • Godzinki - niedziela, godz. 6:30
  • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski - 13 dnia każdego miesiąca
  • Modlitwa za przyczyną św. Szarbela - każdy 28 dzień miesiąca, godz. 18:00

Wiadomości

Ogłoszenia parafialne

14 kwietnia 2024 roku

W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek na pomoc doraźną osobom potrzebującym z naszej parafii prowadzona przez wolontariuszy parafialnego oddziału Caritas. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać. (…)

16. Tydzień Biblijny

W ramach Tygodnia Biblijnego zapraszamy na krótki wykład na temat „Obraz Kościoła w Dziejach Apostolskich a współczesność”, prowadzony przez ks. Marka. Odbędzie się on w poniedziałek 15 kwietnia po Mszy świętej wieczornej w sali św. Kazimierza. Natomiast w piątek, 19 kwietnia po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Biblijnej Drogi Światła, prowadzone przez młodzież naszej parafii.

80. Tydzień Miłosierdzia

Niedzielą Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia, rozpoczął się obchodzony już po raz 80. Tydzień Miłosierdzia, którego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich. Tegorocznym hasłem tego czasu są słowa: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1 J 5, 1).

XVIII Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej odbędą się w Białymstoku w dniach 12-13 kwietnia. Zapraszamy do kibicowania.

12 kwietnia - faza grupowa (12:00 - 18:00)
13 kwietnia - finały (10:00 - 14:00)
Transmisja
Ranking finałowy

Oktawa Wielkiej Nocy

Oktawa jest rozciągnięciem na osiem dni - a zatem na cały tydzień - celebracji Zmartwychwstania Pańskiego, "tego dnia" (haec dies), bez którego "daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara" (1 Kor 15,14).
Źródło: DEON.pl

Triduum Paschalne 2024

W Wielki Czwartek Mszę św. Wieczerzy Pańskiej i w Wielki Piątek Liturgię Męki Pańskiej sprawujemy o godz. 18.00 w górnym kościele. Kaplica adoracji będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego włącznie.

Schola Gregoriana laureatem konkursu

Schola Gregoriana In Omnem Terram pod kier. Pawła Kasprzyka została laureatem konkursu „Z miłości do muzyki” zorganizowanego przez Classical Sound Studio - Studio Nagrań Muzyki Klasycznej i Wydawnictwo Płytowe. Serdecznie gratulujemy.

Moja parafia - audycje Radia i

Zachęcamy do słuchania naszego diecezjalnego Radia i. W sobotę, 9 marca o godzinie 14.00 rozpoczęła się audycja prezentująca naszą parafię, która o godz. 15.00 zakończyła się koronką do Miłosierdzia Bożego. Ciąg dalszy audycji o naszej parafii w sobotę, 16 marca, o godz. 14.00. Częstotliwość Radia i 103,3 FM. Zapraszamy do wysłuchania tej audycji.

Seminarium Odnowy Wiary

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy każdego kto chce odnowić swoją relację z Chrystusem, poczuć dar wspólnoty i doświadczyć działania Ducha Świętego. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Więcej o Wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca: https://przyjacieleoblubienca.pl/.

Vatican News na WhatsApp

Kanał na komunikatorze WhatsApp to nowa propozycja serwisu Vatican News w różnych wersjach językowych, w tym polskiej sekcji. Od dziś na bieżąco publikowane będą m.in. najnowsze i najważniejsze informacje z Watykanu oraz Kościoła na świecie.

Kwesta na Hospicjum Proroka Eliasza

W dniu 14 stycznia 2024 roku, wychodząc z kościoła, można było złożyć ofiarę do puszki na rzecz Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce obok Narwi. Twórcą tego hospicjum jest Pan dr Paweł Grabowski.

Promocja książki

28 grudnia, w sali multimedialnej w budynku parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku, odbyła się promocja książki „(Nie)zapomniane kobiety z Podlasia na przystankach Powstania Styczniowego”.

Pielgrzymki 2024

Parafia pragnie zaprosić na pielgrzymki w 2024 roku. Można odwiedzić sanktuaria i wyjątkowe miejsca w takich krajach jak: Portugalia, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Więcej informacji na stronie parafialnej i u ks. Wojciecha Rogowskiego.

„In Omnem Terram”

Daj pokój, Panie, za dni naszych: bo nie ma innego, któryby walczył za nas, poza Tobą, Boże nasz.
Proście o pokój dla Jeruzalem: * Niech żyją w pokoju, którzy cię miłują. Niech pokój panuje w twych murach, * a pomyślność w twoich pałacach.

Podział obowiązków

Ks. Wojciech Łazewski

Ks. Krzysztof Chajter

Ks. Michał Kalinin
...

Kaplica dziennej adoracji

Otwarta w dni powszednie po Mszy św. o godz. 06:30. Adoracja kończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W niedziele otwieramy kaplicę po Mszy św. o godz. 07:00 i jest ona otwarta do godz. 21:00. W środy kaplica jest otwierana o godz. 09:00.

Przygotowanie do sakramentów świętych

Chrzest, bierzmowanie i częściowo Eucharystia stanowią sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego, czyli dopuszczenia do wspólnoty wiernych. Przygotowując się do przyjęcia sakramentów zapoznajmy się z terminami spotkań.

Nabożeństwo do św. Szarbela

Rozpoczynamy w naszej parafii Msze św. składkowe za przyczyną św. Szarbela. Każdego 28 dnia miesiąca będzie sprawowana Msza Św. w intencjach ofiarodawców, a później przy relikwiach świętego odczytywane będą intencje wraz z modlitwą.

Krąg Biblijny

Wszystkie osoby pragnące pogłębiać swoją znajomość Pisma Świętego zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, w każdy wtorek o godz. 18:45 w sali na plebanii. Opiekunem i prowadzącym jest ks. Marek Kowalczuk.

Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, relikwie bł. Rodziny Ulmów będą peregrynować po polskich diecezjach. Wydarzenie zostanie zainaugurowane Mszą św. na jasnogórskim szczycie, w niedzielę, 24 września, podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin.

Schola Gregoriana

Przy parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku, powstała Schola gregoriańska In Omnem Terram, która uczestniczy we Mszy św. w języku łacińskim ze śpiewem chorału gregoriańskiego w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 18:00. Zapraszamy na te msze święte, a także do scholi śpiewającej chorał.