Rycerstwo Niepokalanej

rycerstwo

 

Rycerstwo Niepokalanej przy parafii św. Kazimierza Królewicza

Św. Maksymilian M. Kolbe o Rycerstwie Niepokalanej:

„Rycerstwo Niepokalanej to całość życia katolickiego w nowej formie, polegającej na łączności z Niepokaklaną, Wszechpośredniczką naszą u Jezusa". Cele i program rycerstwa św. Maksymilian streścił w haśle: "Zdobyć cały świat dla Niepokalanej Dziewicy, by Ona, a przez nią Chrystus zakrólował w duszach wszystkich ludzi".

Rycerstwo Niepokalanej (MI)

Rycerstwo Niepokalanej (w sktócie MI od łacińskiej nazwy Militia Immaculatae) założył św. Maksymilian Maria Kolbe w 1917 r. podczas studiów w Rzymie.

Cel Rycerstwa:

Starać się o nawrócenie grzeszników i tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa, a zwłaszcza o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła, o zjednoczenie chrześcijaństwa oraz o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

Warunki:

  • Oddać się całkowicie Niepokalanej jako narzędzie w jej macierzyńskich rękach.
  • Nosić cudowny medalik.
  • Wpisać się do księgi rycerstwa w siedzibie kanonicznie założonej.

Środki:

  • W miarę możliwości odmawiać codziennie akt strzelisty: „O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie".
  • Wykorzystać dla sprawy Niepokalanej wszystkie godziwe środki, na jakie pozwala stan, warunki i okoliczności, zwłaszcza modlitwę, pokutę i świadectwo chrześcijańskiego życia.
  • Rozpowszechnianie cudownego medalika Niepokalanej.

Jeżeli pragniesz zawierzyć swoje życie Najświętszej Maryi Pannie Niepokalanej, zostań jej rycerzem.

Wspólnota modlitewna Rycerstwo Niepokalanej została erygowana przez księdza proboszcza Wojciecha Łazewskiego dnia 15 marca 2015 r. Naszym pierwszyn opiekunem duchowym był ksiądz Radosław Garbecki. Obecnie prowadzi nas ksiądz Grzegorz Pigiel. Grupa liczy 29 osob. Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca po mszy świętej o godz. 18.00.

Animatorka grupy – Barbara Kulesza, tel. kom. 785 246 816, stacjonarny – 85 65 36 173.

 

rycerze

 

rycerze

 

rycerz

Ogłoszenia Twitter Facebook YouTube Galeria Tel. +48 789 463 241 E-mail
strzałka do góry