Wspólnota Modlitewna Różańca Nieustającego

 

rozaniecJednym ze sposobów duchowej pomocy potrzebującym jest różaniec nieustający. Polega on na tym , że jest odmawiany dniem i nocą bez przerwy. Członkowie wspólnoty składają Bogu dar nieustannej modlitwy, mają ustaloną tą samą godzinę, ten sam dzień i tą samą część różańca. Jest to nie tylko modlitwa nieustająca, ale i ofiarna. To nieustanny hymn uwielbienia i dziękczynienia, przebłagania i prośby zanoszonej do Boga przez Niepokalane Serce Maryi.

Pierwsze wspólnoty różańca nieustającego powstały w 1999 roku w archidiecezji warmińskiej. W chwili obecnej ta forma modlitwy rozprzestrzeniła się na całą Polskę.

 

rozaniecInicjatorem tworzenia, a właściwie reaktywowania, w naszej parafii wspólnoty modlitewnej Różaniec Nieustający jest ksiądz proboszcz Wojciech Łazewski.

 

Wspólnota skupia 65 osób. Każda z nich modli się raz w miesiącu przez pół godziny w zaciszu domowym, odmawiając jedną część różańca świętego oraz litanię do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

W parafii św. Kazimierza Królewicza wspólnota modlitewna Różaniec Nieustający podjęła całodobową modlitwę 9 dnia każdego miesiąca i modli się w następujących intencjach:

 

  • - Za naszą umiłowaną Ojczyznę i o pokój na świecie,
  • - Za duchowieństwo i osoby konsekrowane,
  • - O łaskę nawrócenia dla grzeszników,
  • - O błogosławione owoce intronizacji Chrystusa Króla,
  • - O wynagrodzenie Panu Bogu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze,
  • - O łaskę nawrócenia grzeszników,
  • - O wypełnienie jasnogórskich ślubów narodu,
  • - Za nasza parafię.

 

rozaniecGłównymi patronami wspólnot Nieustającego Różańca są: Matka Boża Gietrzwałdzka, święty Józef , święty Jan Paweł II, święty Jan Bosko, święty Maksymilian Maria Kolbe, święta Filomena, święty Michał Archanioł.

 

 

rozaniecMaryja często przypomina, że może wzmocnić zbyt słabe ludzkie siły, jeżeli zwrócimy się do niej o pomoc, wszak Ona jest pośredniczką łask dlatego modlitwa różańcowa podejmowana jest od dawna w różnych formach przez jej czcicieli. Jedną z nich jest właśnie Różaniec Nieustający. Ziarno tej modlitwy zostało rzucone w naszej parafii.

 

Opiekunką grupy jest pani Danuta Wiszowata, tel. 668 518 580.

Ogłoszenia Twitter Facebook YouTube Galeria Tel. +48 789 463 241 E-mail
strzałka do góry