Ruch Światło-Życie

 

kazikiW naszej parafii Ruch Światło-Życie działa prężnie i tętni życiem. Wspólnota liczy ok. 65 młodych ludzi, którzy chcą odkrywać Boga w modlitwie, zabawie, a przede wszystkim w drugim człowieku. Formacja oazowa dzieli się na spotkania w ciągu roku i oazę wakacyjną. Nad ruchem czuwa ksiądz moderator, ks. Kamil Przymierski i grupa animatorów.

Oaza odnawia wiarę

foskaRuch Światło-Życie, powszechnie znany jako „oaza”, jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Został założony przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Członkowie Ruchu Światło-Życie w naszej parafii służą Bogu i ludziom poprzez aktywne włączanie się w życie Kościoła. Dbają o liturgiczną i muzyczną oprawę Mszy świętej, przygotowują różnego rodzaju przedstawienia, takie jak jasełka, pantomimy czy okazjonalne montaże słowno-muzyczne) oraz wykonują różnego rodzaju dekoracje (pomoc przy żłóbku, Grobie Pańskim, ciemnica, itd.).

Duchowe akumulatory

oazaPodczas formacji w ciągu roku młodzież w naszej parafii uczestniczy w cotygodniowych spotkaniach w tzw. małej grupie. Są one okazją do wspólnego odkrywania i przeżywania swojej wiary, ale też do zawiązania głębszych relacji między rówieśnikami. Centralnym punktem formacji oazowej jest piątkowa i niedzielna wspólnotowa Eucharystia, na której gromadzą się wszyscy członkowie Ruchu Światło-Życie. Aby jak najlepiej wzrastać we wspólnocie, przynajmniej raz w tygodniu, wszystkie „małe grupy” zbierają się na modlitwie lub zabawie. Podczas tych spotkań uczestnicy zawiązują nowe znajomości, a tym samym zacieśniają więzy wspólnoty. Oprócz tego kilka razy w roku organizowane są weekendowe wyjazdy rekolekcyjne, które odbywają się w miejscowościach k. Białegostoku. Dzięki temu młodzież może odpocząć od rzeczywistości dnia codziennego, spotkać się z drugim człowiekiem, a także „naładować duchowe akumulatory”. Po przebytej formacji rocznej uczestnicy wraz z animatorami wyjeżdżają na dwutygodniowe rekolekcje wakacyjne. Jest to czas podsumowania minionego roku, a zarazem ścisłe przygotowanie do rozpoczęcia pracy w nadchodzącym roku formacyjnym.

Kondycja ducha i ciała

Uczestnicy i animatorzy dbają nie tylko o kondycję duchową, ale również fizyczną. Dlatego częstym elementem spotkań są wyjazdy rowerowe, lodowisko. W czasie całego roku organizowanych jest kilka dyskotek. Przed świętami Bożego Narodzenia członkowie ruchu przygotowują jasełka. W czasie ferii organizowane jest zimowisko, kiedy to organizowany jest kulig, wyjście na lodowisko, oglądanie filmu, wyjście na sanki i wspólna dyskoteka.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę, a przy okazji poznać nowych ludzi, przyjdź na nasze spotkania w piątki po wieczornej Mszy Św. o godzinie 18:00.

oaza_bl

 

Polska wersja hymnu ŚDM w Lizbonie 2023 | Powietrze już drga

 

Ogłoszenia Twitter Facebook YouTube Galeria Tel. +48 789 463 241 E-mail
strzałka do góry