100-lecie Niepodległości
Zapraszamy do świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiamy program obchodów niepodległości w naszej parafii:
Piątek, 09 listopada 2018 roku
19.00 – Sala Św. Kazimierza
Opowieść z pokazem multimedialnym o rejsie żaglowca Dar Młodzieży w stulecie odzyskania Niepodległości uczestniczki Darii Wasilewskiej: odcinek Kapsztad – Singapur
Sobota, 10 listopada 2018 roku
10.00 – Sala Św. Kazimierza
Tadeusz Trojanowski: 100 Mazurków dla Niepodległej (wybór)
Tadeusz Trojanowski – fortepian
Julia Gutowska – fortepian
18.00 – Msza św. dziękczynna w wigilię 100-lecia odzyskania Niepodległości
Celebrans: ks. Andrzej Ratkiewicz
19.00 - 21.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu: dziękczynienie Panu Bogu za odzyskanie Niepodległości
Prowadzą: Kółka Różańcowe i inne wspólnoty
21.00 – Uroczysty Apel Jasnogórski
Przewodniczy: ks. Wojciech Łazewski
Niedziela, 11 listopada 2018 roku
Podczas każdej Mszy św. homilia nawiązująca do 100 lat Niepodległej
07.00 – Msza św. (dolny kościół)
Celebrans: ks. Wojciech Popławski
Organy: Roman Szymczuk
08.00 – Msza św. (górny kościół)
Celebrans: ks. Adam Kozikowski
Organy: Roman Szymczuk
09.00 – Poświęcenie drewnianego Krzyża upamiętniającego 100-lecie odzyskania Niepodległości (ogród przy plebanii)
Poświęcenia dokona Ks. Adam Kozikowski
Oprawa muzyczna: schola młodzieżowa
09.30 – Uroczysta Msza św. dziękczynna w setną rocznicę odzyskania Niepodległości (górny kościół)
Celebrans: ks. Wojciech Łazewski
Śpiew prowadzi schola młodzieżowa
Asysta Liturgicznej Służby Ołtarza
10.30 – Prelekcja historyczna z prezentacją multimedialną „100 lat Niepodległej” (górny kościół)
11.00 – Msza św. ze szczególnym uwzględnieniem dzieci (górny kościół)
Celebrans: ks. Andrzej Ratkiewicz
Śpiew prowadzi schola i chór dziecięcy
12.00 – Koncert pieśni polskiej i patriotycznej (dolny kościół)
Małgorzata Trojanowska – sopran
Sylwester Trojanowski – organy
Koncert poprzedzą dwie pieśni patriotyczne zaśpiewane przez naszą schole i chór dziecięcy
12.30 – Msza św. (górny kościół)
Celebrans: ks. Rafał Więcko
Śpiew prowadzi Schola Cantorum Omni Die
13.30 – Poświęcenie drewnianych rzeźb: św. Jerzy Męczennik, bł. ks. Jerzy Popiełuszko
Poświęcenia dokonają:
Ks. Bogdan Jerzy Maksimowicz (św. Jerzy Męczennik)
Ks. Andrzej Ratkiewicz (bł. ks. Jerzy Popiełuszko)
Oprawa Muzyczna: Schola Cantorum Omni Die
16.30 - Msza św. (górny kościół)
Celebrans: ks. Cezary Czeladko
Organy: Roman Szymczuk
17.30 – Uroczyste Nieszpory (górny kościół)
Celebrans: ks. Cezary Czeladko
Organy: Roman Szymczuk
18.00 - Msza św. (górny kościół)
Celebrans: ks. Mirosław Matys
Organy: Roman Szymczuk
19.00 – Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (dolny kościół)
Przemysław Kummer – bas
Paweł Misiukiewicz – trąbka
Konrad Korzeniewski – trąbka
Bartosz Bury – puzon
Wojciech Rolek – tuba
Sylwester Trojanowski – instrument klawiszowy
Śpiewnik Patriotyczny
Uroczystości o 10.30, 12.00 i 19.00 dofinansowane z budżetu Miasta Białystok