Schola Dziecięca „Lilie św. Kazimierza”

 

Do scholi dziecięcej należą dzieci ze szkół podstawowych, także uczestnicy Eucharystycznego Ruchu Młodych. Jej zadaniem jest prowadzenie śpiewu podczas niedzielnej Mszy św. dla dzieci odprawianej w naszym kościele o godz. 11:00.

Cieszy nas to, że do scholi należy już 40 dzieci. W większości są to dziewczynki. Zapraszamy również chłopców ze szkoły podstawowej zainteresowanych śpiewaniem.

Na przeglądach pieśni i piosenki religijnej schola zajmuje czołowe miejsca, na przykład XXVII FESTIWAL PIEŚNI LITURGICZNEJ I PIOSENKI RELIGIJNEJ (III miejsce), XXVIII FESTIWAL PIEŚNI LITURGICZNEJ I PIOSENKI RELIGIJNEJ (II miejsce), I nagroda w kategorii chórów dziecięcych na VII Podlaskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Białymstoku (19 listopada 2016), I miejsce w Konkursie Pieśń Wielkanocna 2017 (21 kwietnia 2017), Złote pasmo w Konkursie Śpiewającej Polski (27 kwietnia 2017), I nagroda - XXIX Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej (3 czerwca 2017).

Próby odbywają się w soboty o godz. 11.00 w Sali św. Kazimierza (wejście od ul. Leszczynowej). Scholę prowadzą: Maria i Kamil Wróblewscy. Opiekunem duchowym jest ks. proboszcz Wojciech Łazewski.


 

chor

XXIX Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej - 1 nagroda w kategorii chóry do 12 lat
3 czerwca 2017


 

Konkurs śpiewającej Polski - Chór Chłopięcy i Lilie św. Kazimierza z parafii św. Kazimierza w Białymstoku
pod dyr. Marii Magdaleny Wróblewskiej
27 kwietnia 2017


 

chor

I miejsce w Konkursie Pieśń Wielkanocna 2017 (kategoria chór dziecięco - młodzieżowy) - Chór Chłopięcy i Lilie św. Kazimierza z parafii św. Kazimierza w Białymstoku
pod dyr. Marii Magdaleny Wróblewskiej
21 kwietnia 2017


 

schola

Schola Dziecięca pod dyrekcją Kamila Wróblewskiego


 

lilie

XXVIII FESTIWAL PIEŚNI LITURGICZNEJ I PIOSENKI RELIGIJNEJ (II miejsce)


 

lilie

XXVII FESTIWAL PIEŚNI LITURGICZNEJ I PIOSENKI RELIGIJNEJ (III miejsce)

lilie


 

Ogłoszenia Twitter Facebook YouTube Galeria Tel. +48 789 463 241 E-mail
strzałka do góry