Finał Ligi LSO Archidiecezji Białostockiej w piłkę nożną halową 2022/2023

18 marca 2023 | fot. Jerzy Piotr Rojecki


W sobotę 18 marca 2023 r. odbyły się Finały Piłki Nożnej Halowej Archidiecezji Białostockiej do XVIII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Gnieźnie.
Turniej finałowy po raz drugi był rozgrywany w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku przy ul. Broniewskiego 14.

W rozgrywkach – w czterech kategoriach „Ministrant”, „Lektor Młodszy”, „Lektor Starszy” i „Open” – wzięło udział 10 drużyn, które zostały wyłonione podczas eliminacji.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii finału Archidiecezji:

Ministrant:
1. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie
2. NMP Matka Kościoła w Białymstoku

Lektor Młodszy:
1. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie
2. MB Fatimskiej w Białymstoku
3. Wniebowzięcia NMP w Sokółce
4. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku

Lektor Starszy:
1. Św. Andrzej Bobola w Białymstoku
2. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku

Open:
1. Chrystusa Króla w Białymstoku
2. Ducha Świętego w Białymstoku

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie informujemy, iż zwycięzcy każdej kategorii są jedynymi i pełnoprawnymi uczestnikami XVIII Mistrzostw Polski LSO, które odbędą się w dniach 26-27 czerwca w Gnieźnie.

Pragniemy podziękować Pani Dyrektor Małgorzacie Kleszczewskiej i Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Czerech za udostępnienie hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku.
Dziękujemy również firmie „Salon Sportowy SOCCER“ za ufundowanie nagród oraz profesjonalną realizację wyróżnień dla drużyn i zawodników. Dziękujemy również wszystkim osobom zaanagażowanym w organizację finałów.