Dzieci z naszego podwórka

Fot. Jerzy Piotr Rojecki


Dnia pierwszego września roku pamiętnego wróg napadł na Polskę z kraju sąsiedniego. Spokojne życie dzieci i ich rodziców z kamienicy na warszawskiej Woli przerwały nagle niemieckie naloty. Polska, wywalczona z tak wielkim trudem, wzięta w dwa ognie, upadła.

Z jednej strony komuniści, z drugiej narodowi socjaliści; z jednej strony gapy, z drugiej kacapy; z jednej sierpy i młoty, z drugiej pancry i samoloty. Życie dzieci miało się zmienić na zawsze: łapanki, wybuchy, głód i okrucieństwa wojny. Jedyną ich bronią jest dobry humor i wesoła piosenka. Czy to jednak wystarczy, kiedy w 44 roku ich świat naznaczony wojną legnie w gruzach, a wraz z nim ich kochana kamienica?

Spektakl z muzyką na żywo inspirowany filmem „Zakazane piosenki”.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Klinger; Opieka i aranżacja muzyczna: Melania Klinger; Scenografia: Paulina Kruszewska.

Występują: Adam Komaszyło, Ewa Komaszyło, Kinga Komaszyło, Karolina Zadykowicz, Jakub Zadykowicz, Maria Zadykowicz, Lew Ilkowski, Piotr Rafałowski, Florian Rafałowski, Józef Rafałowski, Oliwia Jarmoszuk, Maja Jarmoszuk, Agnieszka Szymanowska, Magda Szymanowska, Kinga Szymanowska, Weronika Federwisch, Julia Chudzińska, Dorota Maj, Piotr Maj, Andrzej Bieluczyk, Maria Karpińska, Faustyna Mrozińska, Magdalena Nurczyk.

Źródło: Teatr „Słudzy Jej Królewskiej Mości”